https://wordpressrehberi.com/iletisim/ c05c5689a0b7ec211a89875856427ebb 813534495816082 zühürağa
(0212) 955 03 03

Petek temizleme işlemi bir kandırmaca mı? Yoksa gerçekten verimli bir işlem mi?

Herkes ısınma ihtiyacını karşılamak amacı ile bakımlarını zamanında yaptırması gerektiğini bilir. Ancak doğru bilinen yanlışlar şunlardır;

. Her yıl kombi bakımı yaptırmak gerektiği tamamen yanlıştır. Kombiler kapalı birer kutu gibi olduğundan çok fazla kirlenmez ve dolayısı ile her yıl bakım yaptırmak gerekmez. Bunun yerine kombinin alt kısmında bulunan boruların üst kısımındaki filtre temizliği yaptırmak ısı ve tasarruf açısından daha etkilidir.

. Petek temizleme yaptırdım ancak sonuç değişmedi ve ısı oranım artmıyor. Demek petek temizleme yalanmış düşüncesi tamamen yanlış bir düşüncedir.

Örneğin; Araç motor bakımları genel olarak 10.000 km ‘ de bir yapılarak motorun zarar görmemesi ve uzun yıllar kullanılması amaçlanır. Bu durumda peteklerin içerisinde yağ, katran ve birikmiş çamurunda temizlenerek arındırmak doğru bir işlemdir. Petek temizleme yapılmasına rağmen ısı artışı olmayan yapılarda sorun mutlaka başka yerlerde aranmalıdır.

Örneğin; Kombinin gücü, Boruların çapı ve tesisat üzerinde ne kadar dirsek kullanılıp kullanılmadığının belirlenmesi, Petek vanalarının (alt ve üst) Çaprazlama olarak montaj edilmesinin kontrolü gibi bir çok ısıyı etkileyen faktör bulunmaktadır.

Petek Temizleme Yalanı Düşüncesinden Kurtularak Isınızın Artması İçin Profesyonel Şirketler İle Anlaşmalısınız

Profesyonel firmalar özel olarak kullanılan yıkama makinaları ile hizmet verdiğinden en iyi hizmeti sağlarlar. Petek temizleme yalanı sözlerinin fiyasko olması zaten petek temizleme makinasının üretilmesi üzerinen doğrulanmış ve kanıtlanmıştır. Yanlış ve insanlarımızı yanıltarak doğru gerçekleri saklayan insanlar dolandırıcı yada cihazı olmayan sıradan mahalle tesisatçılarıdır. Sizler gerçekten aileniz ile sıcak ve ortamın ısısını artacak fikirlerde bulunmak istiyorsanız firmamızdan destek alabilirsiniz.